Kontakt

Kontakt do Wspólnoty:


tel. 516-036-125
tel. 694-475-857

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.


Administrator strony internetowej Wspólnoty:

tel. 605-211-606

Terminy rekolekcji

Terminy rekolekcji

Apel

APEL

Wspólnoty „Kochać i Służyć”
o modlitwę w intencji Ojczyzny
 

Jako obywatele Rzeczypospolitej stajemy dziś wobec szansy uczestnictwa w wielkim dziele naprawy naszej Ojczyzny w oparciu o wartości chrześcijańskie. Wierność Bogu i Jego Nauce wymaga od nas przeciwstawiania się coraz częstszym zamachom na fundamenty naszej wiary i moralności. Tę szansę winniśmy wykorzystać, za to dzieło jesteśmy współodpowiedzialni.

Zbliżające się wybory parlamentarne będą decydować o przyszłości Polski. Od ludzi, których wybierzemy – jako naszych przedstawicieli – do najwyższych władz Państwa, mogą zależeć losy nasze i przyszłych pokoleń.

Potrzebni są nam – jako Narodowi i społeczeństwu – ludzie, którzy swą postawą pokazują, że ich celem jest dobro Ojczyzny, dobro wspólne, a nie własne interesy, prywatne czy grupowe; ludzie, którzy władzę rozumieją jako służbę.

Potrzebni są nam ludzie, którzy swoje własne życie budują na fundamencie prawa Bożego i prawa naturalnego, zapisanego w Dekalogu.

Potrzebni są nam ludzie, którzy będą stać na straży godności i praw człowieka – na czele z prawem do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, dla których rodzina oparta na nierozerwalnym małżeństwie mężczyzny i kobiety jest podstawą życia społecznego i którzy każdego człowieka traktują z należnym mu szacunkiem.

Potrzebni są nam ludzie, którzy rozumieją, że działalność gospodarcza, społeczna, polityczna i kulturalna winna być podporządkowana chrześcijańskim zasadom moralnym; ludzie, którzy są rzetelni i żyją w prawdzie, a prawu zawartemu w Konstytucji Państwa Polskiego dają pierwszeństwo przed dyrektywami organizacji międzynarodowych.

W poczuciu odpowiedzialności za przyszłość Ojczyzny apelujemy, aby każdy – według własnych możliwości – przyczyniał się do doboru odpowiednich kandydatów do Parlamentu. Ponieważ ludzkie możliwości są ograniczone konieczna jest nasza gorąca i wytrwała modlitwa – prośba o Bożą pomoc, o zesłanie Ducha Świętego, aby obdarzył wszystkich mądrością i męstwem.

Dlatego Wspólnota „Kochać i Służyć” apeluje do wszystkich, aby modlitwę w intencji Ojczyzny, której tekst przekazujemy w załączeniu, każdy z nas dołączył do swej codziennej modlitwy – pamiętając, że dla Pana Boga nie ma nic niemożliwego.

Załącznik: Modlitwa w intencji Ojczyzny