Paralaksa tła

Rekolekcje weekendowe dla małżonków FUNDAMENT ŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

Spotkania formacyjne 2022/2023
16 czerwca 2023
Rekolekcje weekendowe dla małżonków GRZECH I POJEDNANIE W MAŁŻEŃSTWIE
19 lutego 2024

Weekend podstawowy – otwarty dla wszystkich zainteresowanych par małżeńskich – wprowadza na sposób modlitewny w podstawy duchowości sakramentu małżeństwa. Konferencje skupiają się na pięknie powołania małżeńskiego w ujęciu św. Jana Pawła II. Szczególnie sięgamy do biblijnej Księgi Rodzaju, gdzie opisane jest stworzenie mężczyzny i kobiety – małżeństwa – jako obrazu (ikony) Boga – Miłości – Trójcy Świętej. Wprowadzenia do medytacji biblijnych uzupełnione są o świadectwa małżeństw prowadzących rekolekcje. W programie również uroczyste liturgie i wspólne świętowanie odwołujące się do wesela w Kanie Galilejskiej.

Rekolekcje prowadzone są metodą Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli i obejmują: konferencje tematyczne, czas modlitwy osobistej, dialog małżeński oraz liturgie wspólnotowe.

Termin: 09 lutego 2024 – 11 lutego 2024

Miejsce: Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej, Gdynia, ul. Tatrzańska 35

Prowadzący: duszpasterz i małżeństwa Wspólnoty KOCHAĆ I SŁUŻYĆ

Cena: 770,00 PLN/od pary. Zadatek na poczet rekolekcji wynosi 200 PLN. Jeśli Wasza sytuacja finansowa nie pozwala Wam na udział w rekolekcjach – koniecznie dajcie nam znać. Niech brak funduszy nie będzie przeszkodą w tym, by wziąć w nich udział.

Uwaga!
Rekolekcje przewidziane są tylko i wyłącznie w parach, więc oboje małżonków podejmuje się wziąć udział w całości. Trzeba zarezerwować sobie czas od piątkowego wieczoru, do niedzielnego obiadu – bez przerw nieprzewidzianych w programie rekolekcji. Rekolekcje z racji swojej dynamiki, wykluczają powroty na noc do domu. Nie ma możliwości zabrania ze sobą dzieci, z wyjątkiem niemowląt karmionych piersią (podczas zapisów prosimy zapytać o możliwość przyjazdu z niemowlęciem), gdyż rekolekcje ze swojego założenia mają bardzo dużo elementów w całkowitej ciszy.

 

Zapisz się

 

Tutaj malutki przedsmak, nasza fotorelacja z rekolekcji
(zdjęcia udostępniamy za zgodą obecnych Małżeństw)