UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

SPOTKANIA FORMACYJNE 2020/2021
5 czerwca 2021
Zakończenie roku formacyjnego 2020/2021
7 lipca 2021

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego (22.05.2021)
Wspólnota Kochać i Służyć oczekiwała na Dar z wysoka.

Tegorocznym tematem przewodnim było :
,,Wspólnota Kościoła – miejscem obecności Ducha Świętego”.
W wieczerniku towarzyszył nam inny rodzaj ,,napięcia” niż apostołom.

To swego rodzaju Boże napięcie, które od niepokoju i zamętu ducha tego świata odróżnia głęboka pewność, że jesteśmy narzędziem Bożej łaski.
Pewność, że pełnimy dzieła Boże, a nie dzieła dla Boga (a to kolosalna różnica).

Dwa tysiące lat temu, zamknięci w wieczerniku i zalęknieni apostołowie mieli jeden papier gwarancyjny (o którym chyba nie wiedzieli) – Maryję Matkę Kościoła.
To Niepokalana była obok kamienia węgielnego (Jezusa) solidną podwaliną mającego się za chwilę narodzić Kościoła.

Wczoraj towarzyszyła nam pewność, że i tym razem będzie podobnie.
Niepokalana z pewnością jest Tą, przez którą Kościół się ,,odświeży” i nabierze nowego blasku.

Pięknym momentem było podchodzenie do kadzielnicy, z własnym kadzidłem. Siedmiokrotne podejście do niej i wsypanie kadzidła symbolizowało prośbę i przyjęcie każdego z 7 Darów Ducha Świętego. Nie zabrakło Adoracji i Eucharystii która była zwieńczeniem Wieczernika z Maryją. Nasza Wspólnota wraz z nowicjatem Towarzystwa Jezusowego oraz Wspólnotą Uwielbienie włączyła się w przygotowanie czuwania. Szczególnym i poruszającym momentem było świadectwo Asi i Marka Piotrowskich z naszej wspólnoty 💙

Szczególne podziękowania dla o. Janusza Warzochy SJ, o. Piotra Szymańskiego SJ, o. Artura Wyzina SJ, s. Marzeny, całego Nowicjatu – Panowie jesteście niesamowici!!!

Szczególnie dziękujemy gościom : Pani Joannie Ciwińskiej i Panu Igorowi Jankowskiemu – profesjonalnym muzykom, którzy mimo wielu obowiązków (i zdawania dyplomów w poniedziałek) zgodzili się uświetnić swoją obecnością czuwanie.

Teraz posłanie : Czy ja i Ty będziemy lepszymi mężem i żoną, lepszym bratem lub siostrą zakonną, lepszym kapłanem lub biskupem? Czy przez naszą postawę niewierzący zapytają o Jezusa?